SEMPOZYUMA
KALAN SÜRE

GÜN

DAVET

Değerli meslektaşlarımız

 

Sizleri Bursa’ya sağlık hizmeti sunan tüm kamu hastanelerinin katkılarıyla düzenlenen 3. Bursa Eğitim Günlerine davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.


Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Eğitim ve Araştırma faaliyetlerine başlanmasının 1. Yıldönümü nedeniyle 10–12 Şubat 2012 tarihlerinde 1. Bursa Eğitim Günleri, 8-10 Şubat 2013 tarihlerinde 2. Bursa Eğitim Günleri sempozyumları düzenlenmiş, 21-22 Şubat 2014 tarihlerinde de 3. Bursa Eğitim Günleri planlanarak bu etkinliklerin geleneksel hale getirilmesi amaçlanmıştır.
Eğitim faaliyetlerimizin ilk 3 yılında, Bursa Yüksek İhtisas Hastanesinde eğitime başlayan ve 3 yıl önce Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledilen 30 asistanımız eğitimlerini tamamlayarak uzman olmuş ve bizlere ülkemize 30 uzman hekim kazandırmanın onurunu yaşatmıştır.


Sağlık Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılması sonrasında kurulan kamu hastane birlikleri, sağlıkta hizmet kalitesini artırarak kaynakların etkili ve verimli kullanılmasını amaçlamaktadır. Bursa Kamu Hastaneleri Birliği 2 Kasım 2012 tarihinde kurulmuş, Türkiye’nin en büyük hastane birliğidir., Birliğimiz bünyesine bağlı 21 kamu hastanesinin yöneticileriyle ortak anlayış ve işbirliği içinde hareket edilmesinin anlamlı bir örneğini oluşturan 3. Bursa Eğitim Günlerinde, 21 kamu hastanesinin yönetici ve başhekimi danışma kurulunda görev almıştır.
Uludağ Üniversitesi Rektörü ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanımızın desteği, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi eğitim görevlileri ve Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi eğitim görevlilerinin işbirliğiyle3. Bursa Eğitim Günlerinin bilimsel programı oluşturulmuştur.
Ana teması Acil Tıbbi Yaklaşımlar olarak belirlenen 3. Bursa Eğitim Günlerinde, Türkiye' de Acil Sağlık Hizmetleri, Bursa’da Acil Sağlık Hizmetleri, Dahili Aciller, Cerrahi Aciller, Çocuk Aciller ve Kardiyovasküler Aciller gibi geniş bir yelpazede Acil konular tartışılacaktır. Her branştan hekimin ilgi ile izleyeceğine inandığımız sempozyumun yararlı olmasını diler, tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.


Saygılarımızla


3. Bursa Eğitim Günleri Sempozyum Başkanları

 

Op. Dr. Yavuz BAŞTUĞ                                    Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ
Bura İli Kamu Hastaneleri Birliği                        Bursa Şevket Yılmaz E.A.H. Başhekimi
Genel Sekreteri